pondělí 7. ledna 2013

V Calibre můžete vytvářet vlastní sloupce. Každý může potřebovat něco vytvořit. Já například si vytvořila vlastní sloupec na to, abych si mohla odškrtnout knihy, které mám přečtené. Další sloupec, který jsem si vytvořila nese název Kontrola, a znamená to, že mám knihy převedné na příponu nejvhodnější pro Kindle a to mobi, a že všechny znaky se zobrazují správně. Tudíž, že kniha je připravena na kopírování do čtečky.

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Vytvořit si vlastní sloupce je jednoduché...:
Klikneme na . Dále pokračujeme . Klikneme na tlačítko .


Zobrazí se následující okno, kde je přednastaveno již pár funkcí. Podle nich můžete experimentovat a zkoušet všemožné nastavení...:


Vyplňte okno následovně - prvni radek je nazev sloupce, malými písmeny a bez diakritiky. Další řádek je název sloupce, který se vám bude v Calibre zobrazovat. A Column type je typ pole. V tomto případě je to Ano/Ne, protože bude zaškrtávací...


A ve výsledku to vypadá takto:
Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: pondělí, ledna 07, 2013
vaše reakce: bez komentáře
se štítkem:

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)