neděle 12. května 2013

Plugin: Generate Cover

neděle, května 12, 2013 bez komentáře
Díky tomuto pluginu si můžete sami vytvářet obaly knih, pokud vám calibre žádný nenašel, nebo pokud jste si sami vytvořili nějaký dokument, knihu, povídku, kuchařku apod...Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Plugin nainstalujete následovně:


Jakmile plugin nainstalujete tak otevřete na liště:

Například si vytvoříte kuchařku. Po kliknutí se vám zobrazí toto:

Pravým kliknutím -> Zobrazit obrázek, daný obrázek zvětšíte...

První záložka Settings (Nastavení), v dolním rámečku Select Image (Vybrat obrázek), buď si můžete vybrat Current Image (původní obrázek) nebo Default Image (základní obrázek), který můžete vidět na obrázku výš. Tlačítkem + vpravo u tohoto rámečku si můžete vybrat obrázek ze souboru, který si stáhnete nebo sami vyrobíte....


Další záložkou je Fonts. Tam si navolíte typ písma, velikost, zarovnání a barvu (background - pozadí obálky, fill - barva písma, ...)


Další záložka je Dimensions (rozlišení). V části Size (velikost) si můžete navolit Cover width a Cover height, což je šířka a výška obalu. Pod tím máte možnost zaškrtnutí Stretch image... To znamená, že se vám obrázek, který jste si na obálku zvolili přizpůsobí rozměrům obálky. Dále je tam k zaškrtnutí Resize cover... To znamená, že se vám velikost obálky přizpůsoví danému obrázku. Viz obrázky níže:

Normální zobrazení (velikost obálky 590x750px)

Stretch image to use a cover background (velikost obálky 590x750px)

Resize cover dimensions to match background image (velikost obálky 768x645px)

Poslední záložka je Contents. Tam si zvolíte, které informace se vám budou na obálce zobrazovat - Název knihy, autor, série, ... Dále je tam Custom text, pokud si tam chcete dát nějaký dodatkový text.


A pak už dáte jen OK -> Saves Changes. A to je asi vše :-)


Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem
štítky

0 komentářů:

Okomentovat