pátek 2. srpna 2013

Aby se mi lépe orientovalo, nastavila jsem si obarvování textu u přečtených knih. Takže jsou odlišené v seznamu od těch, co jsem číst ještě nestihla... Například tady je seznam mých papírových verzí Harryho Pottera. Pro uvedení příkladu, jsem přidala i další knihy J.K.Rowling, které jsem nečetla, aby bylo vidět rozdíl v barvách.

Postup najdete v celém článku...
Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!

Otevřete si a kliknete na vzhled a zvolíte záložku Barvení sloupců. Dále kliknete na tlačítko +Add Rule, nastavíte podle obrázku:


(obrázek zvětšíte kliknutím)

Set the color of the column - první nabídku nechte na All columns, aby se obarvil celý řádek. V druhé nabídce si zvolíte barvu text, já mám navoleno cornflowerblue.

A níže si nastavujete pravidlo. Já mám v Calibre vytvořený sloupec, kde mám 'fajfky', že jsem knihu přečetla. Takže moje pravidlo je, že If the (když má) sloupec Přečteno hodnotu True (což je 'fajfka'), tak se daný řádek obarví. Výsledek vidíte na obrázku úplně na začátku článku....

Samozřejmě si můžete s nastavením pohrát a zkusit i jiná pravidla, podle vlastního nastavení calibre a sloupců, co používáte.

Například, pokud nemáte sloupec Přečteno jako já, ale používáte Hodnocení, můžete nastavit pravidlo na tento sloupec následovně:

(obrázek zvětšíte kliknutím)

If the Hodnocení is greater than 1 - když je ve Hodnocení větší hodnota než 1 (víc jak jedna hvězdička).Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)

štítky

0 komentářů:

Okomentovat


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...