sobota 14. září 2013


Nastavování programu. Pokusím se popsat podrobněji co znám... Snad to někomu pomůže, třeba nějakým začátečníkům...

Moduly:Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!V této části jde už o složitější práci s Calibre. Já osobně se do toho nepouštím a nějak zvlášť jsem to nezkoumala. Ale bude nás tu zajímat tlačítko . Případně tlačítko vedle, které kontroluje aktualizaci již nainstalovaných pluginů.

V této části si můžeme stahovat pluginy, pro další práci s programem. Například nové zdroje informací pro metadata, tedy info z databází jako například databazeknih.cz, goodreads.com apod. Nebo dobrého pomocníka Find duplicates, Kindle collections na tvorbu kolekcí, které se po připojení vytvoří i ve čtečce Kindle a nemusíte tak ručně vytvářet složky přímo v ní. A mnoho dalších vychytávek. Ty, které jsem už vyzkoušela najdete v Seznamu témat Calibre průvodce, ke konci stránky.


Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)

štítky

0 komentářů:

Okomentovat


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...