pátek 15. srpna 2014

Nevím přesně k čemu může tento plugin sloužit, ale vyberete si knihu v seznamu a můžete ji uložit do jiného umístění ve zvoleném formátu. Například, když chcete někomu půjčit nějaké e-knihy nebo jiné e-dokumenty a nechce se vám to hledat v počítači, můžete si je uložit jinam, kde je nachystáte na jednu 'hromádku' a pak z tohoto místa překopírujete do čtečky někoho jiného.

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Plugin nainstalujete následovně:Na hlavní liště pak zvolíte Save to Format

Vyberete si z dlouhého seznamu přípon, kterou chcete a následně si zvolíte cestu, kam se vám kniha v novém formátu uloží. Můžete zvolit i více formátu najednou.


V cílové složce, kde jste zadali uložení, se vám vytvoří úplně nová složka, pojmenovaná jménem autora a v ní najdete knihu ve vybraném formátu. Tato kniha se složkou nijak nefigurují v programu Calibre. Jsou prostě volně uložené mimo databázi. Knihy, které jsou v databázi mají v názvu složky 'katalogové' číslo. Tyto nově vytvořené záznamy žádná taková čísla nemají...Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)

štítky

0 komentářů:

Okomentovat


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...