pondělí 20. června 2016

Včera jsem byla dotázána, jak jsem udělala, že štítky, archiv a další mám jako rolovací boxy. Tak vám to rovnou napíšu i zde, pokud by vás to zajímalo... Pro mě je to rozhodně praktičtější, protože si můžu určit, jaká bude velikost boxu a navíc to nezabírá tolik místa...
 


Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Otevřete si šablonu přes tlačítko Upravit HTML. Vyhledáte si pomocí CTRL+F tu část, kterou potřebujete. V mém případě ŠTÍTKY. Pomocí černé šipky vlevo musím rozkliknout danou část a vložit následující kód. Na obrázku níže pak máte detailně, kam kterou část vkládáte.


<div style='width: 310px; height: 190px; overflow: auto'> </div>


Width - určíte si šířku boxu, height - určíte si výšku boxu. A to je vše.


Snad je to srozumitelné. Pokud ne, napište mi :-) Pokud byste měli nějaký jiný dotaz, není problém, pokusím se pomoci :-)


Druhá varianta

Do CSS vepište například tento kód, pokud chcete mít rolování na štítky

.Label ul{
width: 310px;
height: 160px;
overflow: auto
}


nebo pro archiv, pokud máte nastaveno jako seznam....

.BlogArchive ul{
width: 310px;
height: 160px;
overflow: auto
}  


V obou případech nezapomeňte, že se rolovací panel zobrazí jen pokud máte seznam dostatečně dlouhý. Záleží tedy na tom, jaké rozměry si nastavíte, viz. width: 310px; height: 160px;...Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: pondělí, června 20, 2016
vaše reakce: 11 komentářů
se štítkem:

11 komentářů:

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...