pondělí 20. listopadu 2017

Rozhodla jsem se, že pro vás zkusím postupně sepisovat návody, jak si sami můžete upravovat šablony. Od založení blogu přes nejrůznější změny, které můžete provést. Snad se vám to zalíbí a třeba si i zkusíte nějakou změnu provést :-)

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem! 

Na blogger.com si založíte blog. Není na tom nic těžkého, zvolíte si název blogu a jeho adresu, automat vám hned ověří, jestli je volná a potvrdíte. A je to :-) Pokud už blog máte a chcete si vytvořit šablonu, doporučuji založit blog druhý, kde budete pracovat a pak si šablonu aplikujete na svůj stávající. Nikdy nezapomínejte všechno zálohovat, zálohy jsou důležité! I v průběhu práce, pokud se chystáte na větší změny.


Jelikož je každá šablona jiná a jinak psaná, zvolíme si tu nejjednoduší, z které budeme vycházet a celou ji přetvoříme... Takže v levém menu zvolte Motiv, najděte Super a.s. a vyberte hned tu první... Blog bude tedy vypadat následovně:Pro dnešek si ukážeme jak se zbavit horní navigační lišty a dvou nápisů - Přihlásit se k odběru.... a Motiv Super a.s.. Používá technologii služby....

Takže v levém menu si najděte Rozvržení.  Nahoře najdete Navigační lišta, dáte Upravit a následně Vypnout a potvrdíte.Potom pod Příspěvky na blogu, smažeme dva následující gadgety, aby se pod články nezobrazovaly zbytečnosti: 


Pak už se budeme muset rýpat v šabloně, takže v levé liště zvolte Motiv, Upravit HTML. Jelikož budeme často něco vyhledávat, tak vždycky musíte kliknout dovnitř okna šablony a dát CTLR+F. Otevře se vyhledávací okno, viz obrázek.Nyní odstraníme slova Motiv.... Používá technologii blogger... a to tím, že do vyhledávacího okénka zadáte attribution. Najde vám to následující a to smažete celé.


Teď odstraníme Přihlásit se k odběru a to obdobně, najdeme si feed-links a smažeme podle obrázku. Uložit motiv.


Takže šablona vypadalo takto:A nyní vypadá takto:Pro dnešek je to všechno. Napsala jsem vám to hlavní, co si nachystat před začátkem. Příště se pustíme do pozadí a vzhledu boxíků menu a článků... Doufám, že se vám tyto návody budou líbit :-)Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: pondělí, listopadu 20, 2017
vaše reakce: bez komentáře
se štítkem:

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...