úterý 21. listopadu 2017

Dnes se zaměříme na to, jak si udělat vlastní pozadí blogu...

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem! 

Pokud nevíte, jak si zjistit kódy barev, tak budeme na práci potřebovat například tyto stránky. Vysvětlím později... Tak se na to vrhneme. Samozřejmě máme dvě možnosti, buď si zvolíme jednu barvu nebo nějaký obrázek...

V předchozím návodu jsem vám fotila, jak vypadá šablona, když ji otevřete, obvykle se načte pokaždé stejně, tudíž takzvané CSS styly, ve kterých budete většinu věcí měnit jsou zabalené. Musíte tedy rozkliknout vlevo tu malou černou šipku <b:skin>...</b:skin>:


To se vám rozbalí následujícím způsobem:


Najdete si konec <Variable name a uděláte několik prázdných řádků, aby se vám to později lépe hledalo. Alespoň mě to pomáhá...A můžeme začít... BODY označuje stránku. Font a color značí písmo a barvu písma, ale to probereme jindy a background je naše pozadí...


První možností je barva. To znamená, že $(body.background) změníme a napíšeme #KOD BARVY... Přičemž ten kód najdete na stránce, kterou jsem zmínila i na začátku. Buď si vyberete nějakou přednastavenou, nebo si pak doladíte podle svého barvu i světlost... Já si vyberu třeba nějakou fialkovou... Vyberu si a ve formuláři níže mi to vyhodí kód barvy - HEX... a to pak vložím za znak #... Viz obrázky:

A pozadí blogu vypadá nyní takto:


Druhou možností je obrázek. Buď si zvolíte nějaký dostatečně velký (jako třeba fotka), který pokryje celou stránku (dnes asi nejideálnější rozměr fotky 1920x1080 px) nebo si zvolíte tzv. tapetu (nebo taky pattern), nějaký výřez, který se bude neustále opakovat (pozor aby vzory na sebe navazovaly a nebyl vidět přechod obrázků)... Například jsem našla tento obrázek... Takže zapíšeme background: url(ADRESA OBRÁZKU): A pozadí vypadá následovně...


Další možností je udělat si třeba i jen pás nahoře a zvolit barvu pozadí... Provedeme zkombinováním obou předchozích variant:

background: #BARVA url(ADRESA) repeat-x top;

Repeat-x znamená, že tapeta se opakuje po přímce x (jako v matematice) a top, že se zobrazuje od vrchu... V příkladu udělám černé pozadí:


A pozadí vypadá takto...Tak co myslíte? Je to dostatečně srozumitelné? :-)Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: úterý, listopadu 21, 2017
vaše reakce: 2 komentáře
se štítkem:

2 komentáře:

 1. Pre istotu som sa už poučila a najprv si tvoje návody skúšam na skúšobnom blogu až potom ich dám presne na môj oficiálny, ale zatiaľ som sa v nich vynašla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :-) taky vždycky dělám na zkušebním blogu, je to jistější :-D

   Vymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)


 • Tipy pro blogery

  Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

 • Moje grafika

  Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

 • Calibre program

  Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...