pondělí 27. listopadu 2017

Dnes se podíváme na to, jak odstranit nadpis blogu a jak upravit zápatí, aby mělo jinou barvu...

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem! Nadpis odstraníme tím, že ho uděláme průhledným. To je asi nejjednoduší věc a nikdo nebude vědět, že tam stále je. Stačí si najít toto:


A změnit na toto:


Co se týče zápatí, tam máte tři možnosti. Buď uděláte pozadí ve stejné barvě jako stránka nebo si ji změníte jinak. Případně lze zvolit i obrázek...

1. varianta, pozadí stejné jako stránka - najdete si tento příkaz:


A vše smažete a ponecháte takto:2. varianta, pozadí změníte na jinou barvu - najdete si tento příkaz:A změníte následovně:


border-top: 1px solid #000000; - nahoře je čára, můžete si vybrat jinou barvu (v tomto případě je černá) nebo úplně smazat tento řádek
background: #000000; - barva pozadí, můžete si vyměnit - viz zde
box-shadow: 0 0 $(shadow.spread) #fff; - stín zápatí, v mém případě bílý, abyste viděli... Můžete si vybrat jinou barvu nebo úplně smazat celý řádek...


3. varianta, obrázek jako pozadí - najdete si tento příkaz:A změňte následovně:


Opět v závorce je adresa obrázku, nakonci je repeat-x, takže se opakuje po přímce x a bottom, aby byl obrázek úplně dole.

Použila jsem pro ukázku stejný obrázek jako v záhlaví. Výška zápatí se upraví sama podle boxíků, které tam naskládáte, ale to si ukážeme příště :-)
Já si pro příště zase zápatí zvolím po svém, tentokrát si vyberu tmavší modrou z obrázku v hlavičce...

.footer-fauxborder-left {
  border-top: 1px solid #084468;
  background: #084468;
  box-shadow: 0 0 $(shadow.spread) #084468;
  margin: 0 -$(shadow.spread);
}
To bylo jednoduché ne? :-)Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: pondělí, listopadu 27, 2017
vaše reakce: bez komentáře
se štítkem:

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)