pátek 15. srpna 2014

Pokud jste si dříve vedli seznam knih uložený v excelu a nyní ho chcete převést do Calibre, není to nutně problém. Díky pluginu se dá tento seznam inaimportovat. Samozřejmě to nebude úplně bez práce, protože čtení není dokonalé a jako obvykle, může býr problém s diakritikou, takže některé knihy budou potřebovat úpravu...

Můj návod. 

Kopírovat se zdrojem!


Plugin nainstalujete následovně:Při instalaci necháte navoleno, aby se uložil jako ikona do hlavní lišty... Nachystáte si soubor z excelu, kde máte seznam knih. Já jsem vytvořila vzorový tento:

Pro import seznamu potřebujeme mít tento soubor uložený ve formátu csv. Ale jednotlivé sloupce se musí sloučit a být oddělené středníkem. K tomu využijeme tuto stránku. V prvním kroku zvolíte soubor xls, v druhém kroku si vyberete formát csv, ve třetím kroku zadáte svůj email, na který vám příjde odkaz ke stažení. A nakonec kliknete na convert.


V emailu kliknete na dlouhý vygenerovaný odkaz, který následuje za tímto textem - Alternatively click on the following link to download a copy of your converted file - a soubor csv uložíte.


V Calibre kliknete na ikonu . V následujícím okně vyberete CSV File a najdete uložený soubor. Hned by se vám měla načíst náhled, kde uvidíte importované autory a další informace. Ve spodní části kliknete na pole Fields, kde vyberete všechny pole, které potřebujete. V mém případě to musí být Autoři, Název a Štítky, protože tyto sloupce byly v původním excel souboru.V následující části okna musíte správně očíslovat sloupce, ve kterých se ukazuje název knihy, kde autor a kde štítky, potom kliknete na tlačítko Preview a vpravo by se vám měl ukázat náhled...Pokračujeme tlačítkem Další. Zde akorát vyberete celý seznam knih a stisknete tlačítko knihy s pluskem .


Pak už jen klikneme na Další a Dokončit a je to. Zdá se to dlouhé a těžké, ale není :-) Pak už vás jen čeká oprava textu...

Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne Vždycky mě bavilo hrát si s grafikou, dělat blogy a jejich vzhledy. Nikdy jsem se nepovažovala za nějakého experta a ani nikdy nebudu. To, co sem publikuji jsou věci, které by se mohly někomu do budoucna hodit nebo i mě samotné, pokud bych nějaký postup zapomněla... Každopádně jsem ráda, že sem tam si nějaký článek najde svého čtenáře nebo rovnou uplatnění :-)


vydáno: pátek, srpna 15, 2014
vaše reakce: bez komentáře
se štítkem:

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)


  • Tipy pro blogery

    Nápady a postřehy, odkoukané fígle, prostě vše, co by se vám mohlo hodit při práci na vašem vlastním blogu...

  • Moje grafika

    Amatérské pokusy o grafiku, mnohdy vytvořené s obrovským štěstím nebo díky volně stažitelné předchystané práci...

  • Calibre program

    Pár návodů s postupy, které jsem objevila díky experimentům s programem nebo diskuzním fórům na netu. Calibre slouží ke správě elektronických knih...